Jak wrzeźbić ciało na lato? Jak zrzucić zbędne kilogramy po zimie? Wiosna za pasem, zatem takie hasła coraz częściej pojawiają się w wyszukiwarkach internetowych. Temperatury za oknem z dnia na dzień są coraz wyższe, z szaf wyciągamy lenie ubrania, dlatego szukamy sposobów, dzięki którym szybko i skutecznie możemy odzyskać szczupłą sylwetkę.

Wprowadzamy zatem zdrowe nawyki żywieniowe oraz pijemy dużo wody. Tu sprawa jest prosta. Schody zaczynają się w momencie wyboru aktywności fizycznej. Poszukujemy bowiem zajęć, które nie tylko przyniosą szybkie efekty, ale również będą odpowiednie dla naszej kondycji i stanu zdrowia. Najlepiej, aby nie zabierały również dużo czasu. Wszak zabiegani nie zawsze możemy pozwolić sobie na godziny spędzone na siłowni.

Trening EMS – skutecznym sposobem na piękną sylwetkę

Odpowiedzią na nasze potrzeby jest TRENING EMS. Co oznacza ta tajemnicza nazwa? EMS (ang. Electrical Muscle Stimulation), to nowatorska metoda treningowa polegająca na elektrostymulacji mięśni. Początkowa stosowana w fizjoterapii i przeznaczona wyłącznie dla profesjonalnych sportowców, dziś zyskuje coraz szczersze grono zwolenników, wśród osób pragnących wypracować idealną sylwetkę. EMS stanowi doskonałą alternatywę dla zwykłego treningu, powoli wypierając tradycyjne ćwiczenia

Na czym polega trening EMS?

Trening EMS dzięki elektrostymulacji pobudza mięśnie do pracy. Prościej rzecz ujmując, polega on na wykonywaniu prostych ćwiczeń w specjalnie zaprojektowanym stroju wyposażonym w elektrody, które wspierają pracę mózgu w przesyłaniu impulsów do mięśni. Ektrostymulator powoduje ich rytmiczne napinanie oraz rozluźnianie, a nasze ciało pracuje na takiej samej zasadzie jak podczas normalnego treningu, jednak ze zwiększoną intensywnością. EMS generuje bowiem 150 razy więcej napięć niż zwykłe ćwiczenia.

Ponadto podczas treningu stymulowane są nie tylko mięśnie powierzchniowe, ale również głębokie. W czasie ćwiczeń angażowanych jest aż 9 głównych partii mięśniowych. Dzięki temu rezultaty widoczne są zdecydowanie szybciej niż podczas zwykłego treningu.

Jak wygląda trening EMS?

Zanim przystąpimy do treningu konieczna jest analiza składu ciała i dobór odpowiednich ćwiczeń. Następnie zakładamy specjalną kamizelkę oraz opaski na ramiona i biodra, do których przyczepione są elektrody. Tak ubrani przystępujemy do wykonywania ćwiczeń, podczas których emitowane są impulsy. Każdy z nich ma inną częstotliwość, dopasowaną do odpowiedniej grupy mięśni. Cały trening trwa jedynie 20 minut, a jego rezultaty odpowiadają trzem godzinom spędzonym na siłowni.

Marzenia o szczupłej sylwetce bez wyrzeczeń spełni trening EMS. Jego opłacenie jest możliwe dzięki krótkoterminowej POLOżyczce. W POLOżyczce możesz otrzymać pożyczkę do 8000 zł z Rzeczywistą Roczną Stopą Oprocentowania równą 1972,17%. Jeżeli z pewnych względów nie uda Ci się zwrócić gotówki w ustalonym czasie, możesz wnioskować o przedłużenie terminu spłaty nawet o 30 dni. Wszystkie koszty znajdziesz w umowie, nie musisz się zatem obawiać żadnych ukrytych opłat. Przy minimum formalności bez konieczności wychodzenia z domu!

Zalety treningu EMS

Ta metoda treningowa niesie za sobą wiele korzyści, które doceniają miliony osób na całym świecie. EMS charakteryzuje się bardzo dużą skutecznością. W krótkim czasie rzeźbi sylwetkę, ujędrnia ciało, spala tłuszcz, podkręca metabolizm, wzmacnia mięśnie oraz redukuje cellulit. A wszystko to bez obciążania stawów. Podczas jednych zajęć możemy spalić nawet do 1200 kcal. Ponadto, dzięki aktywacji mięśni głębokich, trening ten w znacznym stopniu łagodzi bóle pleców.

Do zalet EMS z pewnością możemy zaliczyć proste ćwiczenia, które nie wymagają od nas specjalnego przygotowania. Łatwy i przyjemny trening pod okiem doświadczonego trenera eliminuje także ryzyko kontuzji.

EMS to także oszczędność czasu. Jedna sesja trwa zaledwie 20 min. Jest to zatem rozwiązanie idealne dla zabieganych osób, które nie mogą sobie pozwolić na to, aby spędzać długie godziny na siłowni lub zajęciach sportowych. Sesję treningową możemy nawet wykonać w czasie przerwy w pracy lub pomiędzy zajęciami na uczelni.

Co ważne, metoda ta jest odpowiednia dla każdego, bez względu na wiek i poziom kondycji fizycznej.

Dla kogo przeznaczony jest trening EMS?

Jak wspominaliśmy wyżej, z treningu mogą korzystać nie tylko osoby, które uprawiają sport, ale również tacy, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z aktywnością fizyczną. Łatwość wykonywania ćwiczeń z pewnością nie odstraszy tych, którzy z pewnych względów do tej pory unikali wysiłku fizycznego.

To również doskonałe rozwiązanie dla osób, które w szybkim czasie chcą uzyskać zauważalne efekty.

Przeciwskazania

  • ciąża
  • rozrusznik serca
  • cukrzyca
  • miażdżyca
  • epilepsja

Czy trening EMS jest bezpieczny?

Pomimo zastosowania impulsów elektrycznych trening ten jest całkowicie bezpieczny. Parametry prądu są dobrane w taki sposób, aby nie zagrażał on naszemu zdrowiu. Ponadto działa on wyłącznie na nasze mięśnie, nie dochodząc do narządów wewnętrznych.

Należy pamiętać, aby trening przeprowadzony był pod okiem doświadczonego instruktora, który umiejętnie dostosuje parametry sprzętu do naszego stanu zdrowia oraz potrzeb. Odstęp pomiędzy zajęciami powinien wynosić co najmniej 4 dni. Tylko w takim czasie nasze mięśnie będą miały czas na regenerację.

Ile kosztuje trening EMS?

Koszt miesięcznego abonamentu waha się w granicach 800 do 1000 zł. Pakiet zawiera zazwyczaj 8 treningów. Ceny zależą od indywidualnego cennika poszczególnych klubów i ilości wybranych zajęć. Pamiętajmy, że im więcej treningów wykupimy, tym cena pojedynczego będzie niższa.

Podsumowanie

Któż z nas w szybki i przyjemny sposób nie chciałby wypracować idealnej sylwetki, którą już za kilka miesięcy będzie mógł dumnie zaprezentować na plaży? Na szczęście istnieje na to sposób. To trening EMS, którego opłacenie umożliwia krótkoterminowa POLOżyczka udzielana online. Krótkoterminowa pożyczka w POLOżyczce to nawet 8000 zł przy Rzeczywistej Rocznej Stopie Oprocentowania 1972,17 %. Udzielenie pożyczki uzależnione jest od pozytywnej oceny zdolności kredytowej Klienta.