Polożyczka – sposób na udane wakacje

Polożyczka – sposób na udane wakacje

2200

Lipiec i sierpień to świetny czas na odpoczynek. Nadmorskie kurorty pełne są wczasowiczów, którzy po roku ciężkiej pracy, w końcu mogą choć trochę odpocząć. Co zrobić jeśli jednak nie do końca prawidłowo określiliśmy swoje zdolności finansowe i nie jesteśmy pewni, czy odłożona kwota wystarczy nam na wakacje?

Sezon urlopowy trwa w najlepsze i to mimo dosyć kapryśnej polskiej pogody. Bałtyk, Mazury i Tatry to najchętniej wybierane przez nas krajowe kierunki. O uwagę klientów bardzo mocno konkurują ze sobą również biura podróży, co chwila bombardując nas specjalnymi promocjami. Niezależnie od tego, czy decydujemy się spędzić wakacje w kraju czy za granicą, musimy być przygotowani na wydatki rzędu nawet 2 tys. zł. Wakacje w Polsce, które wybiera zdecydowana większość z nas wcale nie należą zatem do najtańszych. Samo zakwaterowanie na 7 dni to koszt oscylujący w granicach 770 zł dla dwóch osób – czyli połowa tego, co zapłacilibyśmy za taki sam pobyt w Tunezji, korzystając z usług biura podróży.

Wakacje
Do tego dochodzi oczywiście sama podróż. Wybierając się z Warszawy nad polskie morze– jak określany jest Bałtyk – samochodem, przeznaczymy na to około 300 zł w dwie strony. Nieco mniej pieniędzy wydamy wprawdzie na podróż pociągiem. W tym wypadku należy jednak pamiętać, że nie dotrzemy bezpośrednio do miejsca zakwaterowania. Tak czy inaczej już sama logistyka wyniesie nas około 1 tys. zł. Nawet jeśli zdecydujemy się, że na miejscu będziemy „urlopować” oszczędnie, to i tak powinniśmy mieć przygotowane 700 zł na wyżywienie. Całość wyniesie nas zatem nawet 1800 zł!

Zaplanuj wakacje z wyprzedzeniem

Wakacje są zatem drogą przyjemnością. Bez wątpienia jednak po ciężkim roku pracy, każdy z nas zasługuje na przynajmniej tygodniowy odpoczynek. Warto zaplanować je z odpowiednim wyprzedzeniem. Im bliżej sezonu urlopowego, tym ceny pensjonatów rosną. Rezerwując nocleg na ostatnią chwilę narażamy się na większe koszty, a i najkorzystniejsze pod względem stosunku ceny do jakości hotele są z całą pewnością zapełnione. Ponadto, jeśli zabierzemy się za to prędzej, to zyskamy pełen przegląd kosztów, które poniesiemy podczas wakacji. Często zdarza się, że trafiamy na okazję, która pozwoliłaby nam zaoszczędzić sporo pieniędzy. Zamiast jednak dokonania rezerwacji, odkładamy ją, bo akurat nie dysponujemy odpowiednimi środkami. Gdy już je mamy, oferta jest nieaktualna, a my płacimy więcej. W takich sytuacjach pomocna okazują się pożyczki udzielane przez instytucje pozafinansowe. Krótki czas jej finalizacji sprawia, że nawet jeśli wspomniana wakacyjna promocja obowiązuje przez krótki czas, to spokojnie zdążymy z jej finalizacją. Cała procedura zaciągnięcia tego zobowiązania trwa maksymalnie pół godziny, a świadczenie tych usług przez Internet sprawia, że pieniądze możemy pożyczyć o każdej porze dnia i nocy. Nie musimy tym samym brać wolnego w pracy lub zmieniać swoich planów, by odwiedzić placówkę w godzinach jej otwarcia. Co więcej termin spłaty pożyczki wynosi 30 dni z możliwością jego przedłużenia o kolejny miesiąc, co pozwala na jej swobodną spłatę bez konieczności większego dostosowywania swoich planów.

Chwilowy brak pieniędzy nie musi być równoznaczny z rezygnacją z wakacyjnych planów. W takich chwilach warto skorzystać z pożyczki, która pozwoli nam cieszyć się zasłużonym odpoczynkiem.