Któż z nas nie lubi czuć się atrakcyjnym, pewnym siebie, a zarazem modnym? Wiosną rozkwitają nie tylko kwiaty. W tym czasie również my chętniej eksperymentujemy z wyglądem, odświeżamy swój wizerunek i przechodzimy metamorfozy. W ostatnim czasie częściej dbamy nie tylko o swój własny wygląd, ale również naszych pupili. Pielęgnacja ograniczająca się do wyczesywania sierści powoli odchodzi do lamusa, a jej miejsce zajmują profesjonalne zabiegi pielęgnacyjne.

Ich wykonanie oferują, cieszące się coraz większą popularnością SPA dla zwierząt. Zwierzęcy styliści, dbając o komfort i wygodę swoich klientów, wprowadzili do oferty mobilne salony piękności dla zwierząt. Czym są mobilne studia pielęgnacji czworonogów? Jakie zabiegi oferują? Jak korzystać z usług mobilnych salonów piękności dla zwierząt? Ile kosztują zabiegi kosmetyczne dla naszych pupili? Sprawdźmy.

Czym są mobilne salony piękności dla zwierząt?

Dbanie o wygląd zwierząt to nie tylko kwestia estetyki, ale również zdrowia czworonogów. Obcięte pazury, czyste uszy, rozczesana sierść to podstawowe kwestie, o które powinien zadbać każdy właściciel zwierzaka. Ważne, aby wykonanie tych czynności oddać w ręce zawodowców. Często bowiem, nawet nieświadomie, nie mając odpowiedniej wiedzy o pielęgnacji posiadanej przez nas rasy zwierzęcia, możemy zrobić mu krzywdę. Nie zawsze mamy jednak czas lub możliwość dojazdu do miejsca, w którym profesjonaliści zadbają o nasze pupile. Rozwiązaniem tego problemu okazały się mobilne salony piękności dla zwierząt. To specjalne samochody, których wnętrza przystosowano do pielęgnacji czworonogów. Innymi słowy, są to zwierzęce SPA na kółkach, które zamawiamy do naszego domu.

Mobilne studia pielęgnacji zwierząt – zalety

Takie rozwiązanie niesie za sobą wiele zalet. Przede wszystkim my nie tracimy czasu i pieniędzy na dojazd. Czworonogom natomiast oszczędzamy stresu związanego z transportem. To również kwestia wygody. Nie zawsze mamy bowiem możliwość zabrania pupila do auta. Jeżeli podróżujemy komunikacją miejską ze zwierzęciem, często musimy nosić ze sobą ciężkie klatki lub koszyki przeznaczone do transportu. Musimy także przyznać, że przewożenie ubrudzonego psa w świeżo umytym aucie również nie należy do najłatwiejszych. W przypadku korzystania z usług mobilnych salonów piękności, wszystkie te problemy zostają wyeliminowane. Ponadto, kiedy profesjonaliści zajmują się naszym zwierzęciem, my możemy spokojnie wypić kawę w domowym zaciszu lub pobawić się z dziećmi.

Skorzystanie z usług mobilnego salonu piękności bez nadwyrężania domowego budżetu jest możliwe dzięki szybkiej chwilówce. W POLOżyczce możesz otrzymać pożyczkę do 8000 zł z Rzeczywistą Roczną Stopą Oprocentowania równą 1972,17%. Jeżeli z pewnych względów nie uda Ci się zwrócić gotówki w ustalonym czasie, możesz wnioskować o przedłużenie terminu spłaty nawet o 30 dni. Wszystkie koszty znajdziesz w umowie, nie musisz się zatem obawiać żadnych ukrytych opłat. Przy minimum formalności bez konieczności wychodzenia z domu!

Jakie usługi oferują mobilne salony pielęgnacji zwierząt?

W ofercie tych nietypowych salonów znajdziemy przede wszystkim usługi mycia i strzyżenia zwierząt. Ponadto możemy liczyć na czesanie naszych czworonogów, wliczając w to nawet najbardziej ekstrawaganckie psie i kocie fryzury, z wykorzystaniem gumek, kokardek oraz innych ozdób. Mobilne salony dla zwierząt oferują także rozczesywanie skołtuniałej sierści, przycinanie pazurów, czyszczenie oczu i uszu, a nawet usuwanie kleszczy.

Do wykonywania tych zabiegów używany jest wyłącznie profesjonalny sprzęt i kosmetyki, przeznaczone do pielęgnacji konkretnej rasy zwierzęcia.

Dodatkowo, korzystając z takiej usługi, zawsze możemy liczyć na porady dotyczące opieki nad naszymi pupilami.

Gdy już wiemy, jakie zabiegi pielęgnacyjne znajdują się w ofercie tych nietypowych salonów, przyszedł czas na umówienie wizyty.

Jak skorzystać z usług mobilnych salonów piękności dla czworonogów?

Chociaż SPA dla zwierząt na kółkach działają głównie w dużych miastach, rosnące zapotrzebowanie na tego typu usługi sprawiło, że podobne rozwiązania znajdziemy również w mniejszych miejscowościach. Zamówienie usług mobilnego studia pielęgnacji jest niezwykle łatwe.

Wystarczy w Internecie znaleźć namiary do salonu, a podczas telefonicznej lub mailowej rezerwacji, wybrać interesujące nas zabiegi, podać szczegóły dotyczące naszego pupila tj. rasa, wiek i wzrost, a także ustalić termin i miejsce wykonywania usług. Teraz pozostaje nam tylko czekać na wizytę.

Ile kosztują usługi mobilnego SPA dla zwierząt?

Ceny uzależnione są od wielu czynników. W głównej mierze od miejsca wykonywania usług oraz rasy i wielkości zwierzęcia. Za strzyżenie zapłacimy od 30 zł do 200 zł, natomiast kąpiel to koszt ok 30 zł – 150 zł. Ceny trymowania oscylują w granicach 60 zł -300 zł.

Czyszczenie uszu, oczu lub zębów oraz obcinanie pazurów to wydatek rzędu 20 zł – 40 zł.

Coraz częściej mobilne salony oferują również sprzedaż profesjonalnych kosmetyków do pielęgnacji oraz suplementów diety dla zwierząt. Ich ceny ustalane są przez właścicieli indywidualnie.

Podsumowanie

Korzystanie z usług mobilnych salonów urody dla zwierząt niesie za sobą wiele korzyści. Dla właścicieli to duża wygoda, a także oszczędność czasu i pieniędzy związanych z dojazdem. To również pewność, że oddajemy czworonogi w ręce profesjonalistów. Dla naszych pupili to natomiast ograniczenie stresu wynikającego z transportu. Jeśli właśnie zastanawiasz się nad tym, aby powiększyć swoją rodzinę o pupila, przeczytaj nasz artykuł o rasach i charakterach kotów.

Abyśmy nie musieli oszczędzać na zdrowiu i wyglądzie naszych zwierzaków, z pomocą przychodzi krótkoterminowa pożyczka w POLOżyczce. Krótkoterminowa pożyczka w POLOżyczce to nawet 8000 zł przy Rzeczywistej Rocznej Stopie Oprocentowania 1972,17 %. Udzielenie pożyczki uzależnione jest od pozytywnej oceny zdolności kredytowej Klienta.