Niemal każda usługa świadczona stacjonarnie ma swój odpowiednik w Internecie. Zakupy (niezależnie czy mówimy o kupnie telefonu czy artykułów spożywczych), opłacanie rachunków, finalizacja wakacji – wszystkie te czynności można dokonać przez Internet. Nie inaczej jest z usługami finansowymi, w tym coraz popularniejszymi pożyczkami online. Czym się jednak one charakteryzują i jaka jest ich przewaga nad „offlinowymi” odpowiednikami?

Internet rewolucjonizuje finanse

Postęp technologiczny sprawił, że nasze życie jeszcze nigdy nie było tak wygodne. Załatwienie spraw, które jeszcze kilka-kilkanaście lat temu wymagało od ludzi sporego wysiłku, dziś jest dziecinne proste.  Wszystko za sprawą powszechnego dostępu do Internetu. Każda firma, która chce uzyskać lub utrzymać wiodącą pozycję na rynku powinna zdawać sobie sprawę, że to właśnie Sieć staje się wiodącym narzędziem zawierania transakcji kupna-sprzedaży. Zaciągnięcie pożyczki pozabankowej już z założenia jest szybkie i proste. Przeniesienie tej usługi do Internetu sprawia, że do jej sfinalizowania potrzebujemy tylko urządzenia mobilnego z dostępem do Sieci.

Pieniądze na koncie w kilkanaście minut

Osoba, która nagle znalazła się w tarapatach i potrzebuje szybkiego zastrzyku gotówki, nie musi już dostosowywać swojego grafiku do godzin otwarcia stacjonarnej placówki. Zamiast tego może tego dokonać o dowolnej porze dnia, w domowym zaciszu przy kubku kawy. Cały proces zaciągania zobowiązania jest bardzo prosty i ogranicza się do wypełnienia stosownego wniosku, bez konieczności dostarczania zbędnych dokumentów do oddziału. Szybki i łatwy proces wnioskowania traciłby jednak swoje atuty, gdyby pieniądze trafiały na nasze konto po dłuższym czasie, np. po jednym dniu. Żeby tego uniknąć, instytucje pozabankowe dające możliwość zaciągnięcia takiej formy zobowiązania, posiadają konta w różnych bankach. W ten sposób dostosowują przelew wychodzący ze swojej firmy do banku, w którym klient posiada rachunek. Tym samym pieniądze trafiają na konto pożyczkobiorcy nawet w pół godziny po wypełnieniu wniosku.

Wszystko w jednym miejscu

Kolejną zaletą, a zarazem różnicą między pożyczką online, a tą zaciąganą w stacjonarnej placówce są specjalne platformy tworzone z myślą o kliencie. Do zaciągnięcia tej formy zobowiązania niezbędne jest założenie odpowiedniego konta na stronie instytucji. Wraz z tym pożyczkobiorca uzyskuje dostęp do prostego w użyciu panelu, w którym znajdują się wszystkie niezbędne informacje związane z naszą pożyczką. Dzięki temu w każdej chwili będziemy w stanie sprawdzić aktualny stan swojego zadłużenia, jak i termin i kwotę kolejnej raty. Co więcej, w przypadku składania kolejnego wniosku o pożyczkę, obejdzie się bez ponownego wypełniania dokumentów i weryfikacji.

Wniosek o pożyczkę – proces weryfikacji

Skoro już przy tym jesteśmy, to warto wspomnieć jeszcze kilka słów o tym procesie. Następuje on najczęściej poprzez przelew weryfikacyjny. Jego wartość nie przekracza jednak złotówki. Sprawdzenie naszej wiarygodności okaże się pozytywne jeśli dane osobowe podane we wniosku będą tożsame z tymi, na które założono konto bankowe. Świadczenie pożyczek przez Internet jeszcze bardziej uprościło i tak już łatwy sposób na zdobycie potrzebnych pieniędzy. Prosta weryfikacja i dostęp do wszystkich niezbędnych informacji związanych z zadłużeniem z dużą dozą prawdopodobieństwa tylko zwiększą zainteresowanie klientów taką formą zaciągania zobowiązań.