YouTube Facebook
Polożyczka oficjalny blog

Robot kuchenny – jaki wybrać?

Październik 29, 2018
Ciekawostki

Spis treści:

Do świąt Bożego Narodzenia pozostało już tylko kilka tygodni. Powoli wkraczamy więc w okres przedświątecznych przygotowań. Generalne porządki, kupno prezentów i oczywiście pieczenie oraz gotowanie, którym poświęcamy bardzo dużo swojego czasu oraz uwagi. W kuchni staramy się być niczym Magda Gessler, wyczarowująca dwanaście przepysznych potraw. Z jednej strony chcemy, aby nasze specjały były smaczne i wyjątkowe, z drugiej w każdy możliwy sposób staramy się ułatwić sobie pracę i skrócić czas spędzony w kuchni. W tej kwestii z pewnością pomoże nam dobry robot kuchenny. Jakie cechy posiada idealne urządzenie kuchenne wielofunkcyjne? Ile kosztuje robot? Czy warto kupować Thermomix?  Sprawdźmy.

Robot kuchenny – jaki wybrać?

Na rynku dostępna jest cała gama produktów. Ostateczny wybór zależy od naszych potrzeb oraz preferencji. Biorąc pod uwagę funkcje i przeznaczenie, urządzenia kuchenne dzielimy na:

Miksery – służą głównie do ubijania i mieszania produktów. Choć niewielkie, dzięki dodatkowym końcówkom umożliwiają rozbudowanie urządzenia, stając się nieocenioną pomocą w kuchni.

Blendery –  idealne do rozdrabniania, miksowania i mieszania. Niezastąpione w przygotowywaniu posiłków dla małych dzieci tj. kremy lub musy. Dzielimy je na ręczne i kielichowe. Te pierwsze mają niewielkie rozmiary i umożliwiają ich użycie w dowolnie wybranym naczyniu. Kielichowe, jak sama nazwa wskazuje, posiadają wbudowany pojemnik. Co prawda są zdecydowanie większe niż ręczne, jednak mają większą moc i działają samoczynnie bez konieczności używania rąk.

Roboty kuchenne – najbardziej zaawansowane urządzenia, będące w stanie zastąpić wiele innych znajdujących się w naszej kuchni. Z powodzeniem siekają, mieszają, rozgniatają, ale również mielą czy wyciskają soki. Dzielimy je na wieloczynnościowe i planetarne.

Pierwszy rodzaj dostępny jest w wersji z misą lub malakserem. Posiada wiele wymiennych końcówek i przystawek, umożliwiających mieszanie, krojenie czy miksowanie.

Jego bardziej zaawansowanym kuzynem jest robot kuchenny planetarny, składający się podnoszonej głowicy oraz misy. W odróżnieniu od robotów wieloczynnościowych, jego mieszadła poruszają się nie tylko wokół własnej osi, ale wykonują również ruchy planetarne, czyli dookoła misy. Dają również większe możliwości rozbudowania i dokupienia dodatkowych przystawek.

Znalazłeś idealny dla siebie robot kuchenny, a brakuje Ci pieniędzy? Nie szkodzi. Dzięki krótkoterminowej —> POLOżyczce <— kupisz dowolne urządzenie kuchenne bez obaw o finanse.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie robota kuchennego?

Moc urządzenia  

Jest to jeden z głównych parametrów, na jaki powinniśmy zwrócić uwagę przed zakupem. Zasada jest prosta. Im moc jest większa, tym lepiej. Roboty kuchenne o mocy powyżej 1000W będą dokładniej wykonywały swoje zadania niż słabsze urządzenia.

Obroty

Im droższe urządzenie, tym liczba obrotów mieszadeł i noży na minutę jest większa. W najbardziej zaawansowanych robotach znajdziemy funkcję ich automatycznej regulacji, w zależności od naszych potrzeb.

Misa i kielich   

Przed zakupem zwróćmy uwagę na materiał z jakiego wykonany jest robot. Ważne, aby misa była zrobiona ze stali, a kielich z hartowanego szkła. Kupując taki sprzęt mamy pewność, że posłuży on nam przez długie lata i nie zniszczy się podczas eksploatowania oraz czyszczenia.

Waga robota

Paradoksalnie im większa tym lepiej. Cięższe urządzenia nie będą przesuwały się po blacie podczas pracy. W tym względzie pomocne okażą się również antypoślizgowe nóżki.

Możliwość rozbudowania

Waga, młynek, czy nawet gotowanie na parze, to tylko niektóre dodatkowych funkcji, jakie posiadają roboty kuchenne. Jeżeli nabywamy urządzenie, które będzie nam służyć przez lata, warto nabyć takie, które oferuje możliwość rozbudowania, dzięki czemu wyręczy nas w jak największej liczbie kuchennych prac.

Ile kosztuje dobry robot kuchenny?

Na rynku znajdziemy modele, których ceny nie przekraczają kilkudziesięciu złotych. Czy jest to jednak zakup, który się opłaca? Z pewnością nie. Nabywając robota w takiej cenie możemy być pewni, że materiały, z jakich jest zrobiony nie są najwyższej jakości, a wykonanie pozostawia wiele do życzenia. W związku z tym jego awaria i konieczność oddania do naprawy to tylko kwestia czasu. Ile zatem kosztuje solidny robot kuchenny?

W zależności od posiadanych funkcji, możliwości rozbudowy, czy materiałów z jakich jest zrobiony, musimy liczyć się z wydatkiem od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych.

Kupno kuchennego urządzenia wielofunkcyjnego, które posłuży nam przez wiele lat, umożliwi krótkoterminowa —> POLOżyczka <—

Thermomix: co to jest?

Czy istnieje urządzenie kuchenne, dzięki któremu możemy zostać perfekcyjną panią domu, nawet jeśli nasze umiejętności kulinarne pozostawiają wiele do życzenia? Takie, które wyręczy nas w większość prac, czyniąc gotowanie przyjemnym? Robot, który znacznie skróci czas spędzany w kuchni? Okazuje się, że tak.

W ostatnich ogromną popularność zyskał Thermomix, łączący w sobie funkcje aż 12 urządzeń: sieka, miksuje, blenduje, gotuje, miesza, podgrzewa, gotuje na parze, rozdrabnia, wyrabia, waży, ubija oraz emulguje. Jego zaawansowana technologia umożliwia, szybkie, łatwe, a zarazem zdrowe i kreatywne gotowanie.

Pozytywne opinie o Thermomixie świadczą o jego wyjątkowości. Użytkownicy zgodnie podkreślają, że jest on wart swojej ceny.

Ile kosztuje Thermomix?

Na rynku dostępne są dwa warianty zakupu. Za pakiet Mini, zawierający w sobie urządzenie, książkę kucharską oraz nośnik przepisów zapłacimy 4799zł. Pakiet Ekstra, obejmujący również dostęp do platformy online z przepisami to koszt 5199zł.

Aby pieniądze nie stanowiły przeszkody w zakupie Thermomixa, oferujemy zaciągnięcie krótkoterminowej —> POLOżyczki <—

Podsumowanie

Robot kuchenny to absolutny „must have” każdej gospodyni domowej. Takie urządzenie nie tylko usprawni pracę w kuchni, ale także skróci czas gotowania, dzięki czemu więcej czasu możemy poświęcić naszym najbliższym.

Krótkoterminowa —>POLOżyczka<— umożliwi zakup idealnego urządzenia, które będzie służyło przez lata, czyniąc gotowanie przyjemnym i mało pracochłonnym.