YouTube Facebook
Polożyczka oficjalny blog

Pomysły na jesienne wieczory

Wrzesień 24, 2018
Bez kategorii

Spis treści:

Ulubiony serial obejrzany w towarzystwie najlepszej przyjaciółki, ciekawa książka przeczytana z kubkiem aromatycznej herbaty w dłoni, a może wyjście do pubu z paczką przyjaciół? To tylko niektóre z propozycji na długie jesienne wieczory. Co jeszcze możesz zrobić, aby nie dać się nudzie? Poniżej przedstawiamy kilka sprawdzonych sposobów dobrą zabawę i relaks, kiedy dni stają się coraz krótsze, a aura przestaje nas rozpieszczać.

Oferta kulturalna

Jesienne wieczory to doskonała okazja do nadrobienia filmowych i teatralnych zaległości. Afisze uginają się pod ciężarem premier i tylko od Twoich preferencji zależy, na którą się zdecydujesz. Być może w kinie pojawiła się właśnie kolejna część Twojego ulubionego filmu, a na deskach teatru wystawiana jest sztuka, z aktorem którego podziwiasz? Śledź na bieżąco repertuar i wykorzystaj fakt, że coraz zimniejsze wieczory są idealne do spędzenia ich w przytulnych salach kinowych i teatralnych.

Na co do kina?

Kino to nie tylko premiery filmowe, ale również maratony, podczas których zobaczysz klasyki gatunku, a także tematyczne wieczory jak np. Ladies night, kiedy wyświetlane są tzw. lekkie filmy, idealne na odstresowanie się po ciężkim dniu pracy.

Ponadto na dużym ekranie prezentowane są najlepsze sztuki teatralne, operowe lub baletowe z całego świata. Nie musisz zatem wyjeżdżać do Londynu albo Nowego Jorku, żeby podziwiać aktorów występujących na deskach National Theatre, Kenneth Branagh czy Metropolitan Opera.

Dlaczego warto chodzić do teatru?

Największym atutem teatru jest bez wątpienia możliwość podziwiania gry aktorskiej na żywo. Osoby na scenie występują wyłącznie dla zgromadzonej na sali publiczności, której reakcje często wpływają na zachowanie aktorów. Sztuka nigdy nie zostanie odegrana dwa razy w ten sam sposób, dzięki czemu masz pewność, że bierzesz udział w wyjątkowym wydarzeniu.

Ceny biletów do kina lub teatru, w zależności od repertuaru, wahają się od 30 do 200zł. Jeśli brakuje Ci gotówki z pomocą przychodzi krótkoterminowa —> POLOżyczka<—

Muzea oraz wystawy

Kino i teatr to tylko kropla w morzu kulturalnych ofert. Chcąc spędzić ciekawy wieczór wybierz się do muzeum lub odwiedź zorganizowaną w Twoim mieście wystawę. Większość z nich możesz podziwiać tylko przez pewien okres czasu, dlatego warto na bieżąco śledzić informacje pojawiające się w Internecie lub na plakatach.

Koncerty

Jesień, ze względu na panującą aurę, to czas w którym odbywa się wiele koncertów klubowych lub tych organizowanych w salach koncertowych. Na scenie możesz podziwiać zarówno polskich, jak również światowej sławy artystów. Jak wiadomo muzyka łagodzi obyczaje, dlatego z pewnością jest to bardzo dobry sposób na spędzenie jesiennego wieczoru.

Za bilet, w zależności od występującego artysty i wybranego miejsca, zapłacisz od kilkudziesięciu do kilkuset złotych. Aby pieniądze nie stanęły na drodze wyjazdu na koncert idola, proponujemy zaciągnięcie krótkoterminowej —> POLOżyczki <—

Oferta kulinarna

Jesienne wieczory to doskonała okazja na spotkanie z przyjaciółmi w pubie albo w restauracji. Jednak może warto spróbować czegoś nowego i wybrać się wspólnie na kurs gotowania lub przygotowywania sushi? To nie tylko oryginalny pomysł na dobrą zabawę, ale również szansa na nabycie nowych umiejętności.

Za taki kurs zapłacisz od 150 do200 zł.

Kreatywne sposoby na jesienny wieczór

A może właśnie jesienią wyrwiesz się rutynie i spróbujesz nowych rzeczy? To szansa na odkrycie w sobie skrywanego talentu albo pasji. Kurs fotografii, decoupage, warsztaty stylizacji mebli lub nauka gry na instrumencie, to tylko niektóre z pomysłów na nowe hobby.

Udział w takich zajęciach to koszt w granicach kilkuset złotych.

Chcesz zapisać się na kurs, ale brakuje Ci pieniędzy? Z —> POLOżyczką <—finanse nie będą stanowić żadnej przeszkody.

Jesień na sportowo

Mało przyjazna aura za oknem nie oznacza, że musisz rezygnować z aktywności sportowych. Warto rozważyć kurs tańca, w którym weźmiesz udział ze swoim partnerem lub przyjaciółką. A jeśli jesteś singlem, szkoła tańca może okazać się doskonałym miejscem na poznanie kogoś wyjątkowego.

Jeśli nie czujesz się dobrze na parkiecie, rozważ zajęcia sportowe. Judo, karate, a może popularny w ostatnich latach pole dance? To nie tylko idealne sposoby na jesienne wieczory, ale również poprawę kondycji.

Jesienne wieczory w domu

Nie musisz jednak wychodzić z domu, aby przyjemnie spędzić wieczór. Nawet czas spędzony w samotności, może okazać się ciekawy i inspirujący.

Dobra książka to jeden z pierwszych pomysłów, jaki przychodzi nam do głowy kiedy myślimy o jesiennych sposobach na wolny wieczór.

Jakie książki warto przeczytać?

Oczywiście wszystko zależy od Twoich upodobań i ulubionych gatunków. Jest jednak kilka uniwersalnych pozycji, które powinny spodobać się każdemu.

Pierwszą z nich są biografie, stanowiące inspirujące historie o ciekawych ludziach. Być może znajdziesz w nich odniesienia do swojego życia lub rozwiązania nurtujących Cię problemów?

Dużą popularnością cieszą się również poradniki. Niezależnie od tego, czy chcesz pokonać nieśmiałość podczas wystąpień publicznych, czy nauczyć się szydełkować, na pewno znajdziesz pozycję odpowiednią dla siebie.

Zmiana wystroju mieszkania

Również pośród swoich czterech ścian możesz aktywnie spędzisz jesienne wieczory. Być może od dawna po głowie chodziła Ci zmiana wystroju mieszkania lub niewielki remont? Poszukaj ciekawych dodatków na aukcjach internetowych lub na pchlich targach. Kup kolorową farbę, która ożywi stare meble. Taka metamorfoza wpłynie pozytywnie nie tylko na wnętrze, ale na pewno również na Twój nastrój.

Podsumowanie

Istnieje nieskończenie wiele pomysłów na jesienne wieczory. Ten czas możesz spędzać w samotności lub w gronie bliskich osób, na fizycznych aktywnościach albo z książką w dłoni. Tylko od Ciebie zależy, którą opcję wybierzesz. Z krótkoterminową —> POLOżyczką <—możesz realizować swoje plany bez obaw o finanse.