YouTube Facebook
Polożyczka oficjalny blog

Nie musimy mieć dokumentów od pracodawcy

Październik 15, 2017
Instytucje finansowe

Spis treści:

Jeżeli ktoś decyduje się pożyczyć pieniądze od instytucji finansowej, to musi się liczyć z tym, że będzie się ona chciała zabezpieczyć przed stratami, a co się z tym wiąże, że będzie ona chciała zyskać pewność, że te pożyczone pieniądze otrzyma z powrotem. Dlatego też banki proszą o różne zaświadczenia i dokumenty, co niestety negatywnie wpływa na czas po jakim jesteśmy w stanie otrzymać te pieniądze. A jak sprawa przedstawia się w związku z pożyczkami pozabankowymi?

Tutaj nie potrzeba aż tak wiele

Warto wiedzieć, że jeżeli chcemy mieć udzieloną pożyczkę dosłownie w ciągu kilku chwil i nie chcemy co chwilę donosić kolejnych dokumentów, to z pewnością powinniśmy popatrzeć na pożyczkę pozabankową. Tutaj nie będziemy musieli organizować z pracy zaświadczenia o zarobkach, bo starczy nasze słowo. Tak jak nie będziemy musieli mieć dokumentów z BIK, świadczących o tym, że nigdy nie spóźniliśmy się z żadną opłatą. Może się więc okazać, że dzięki temu, znacznie szybciej zamkniemy wszystkie formalności.

Takie informacje są ważne

Z pewnością tego typu informacje są ważne, zwłaszcza jeżeli dają nam pewność, że mniej czasu będziemy musieli poświęcić na skompletowanie wszystkich dokumentów. Dodatkowo warto powiedzieć, że także później, podczas rozpatrywania wniosku, wszystko pójdzie przez to znacznie szybciej.

Koniecznie trzeba sprawdzić, jakie dokumenty musimy przedłożyć przy zaciąganiu chwilówki, a z jakich możemy zrezygnować. Im większą będziemy mieli tutaj wiedzę, tym szybciej to wszystko zorganizujemy.