YouTube Facebook
Polożyczka oficjalny blog

Kim są HENRYKowie i w jaki sposób postrzegają finanse?

Wrzesień 11, 2017
Ciekawostki

Spis treści:

HENRYKowie to niewyodrębniona dotąd grupa społeczna. Mimo iż jej przedstawiciele generują spore dochody, to często potrzebują dodatkowego zastrzyku gotówki. Wszystko przez ich podejście do życia. HENRYKowie cenią sobie wygodę oraz możliwość poznawania świata oraz doskonalenia swoich umiejętności. Na to z kolei potrzebne są pieniądze, co sprawia, że grupa ta chętnie wspiera realizację swoich celów i marzeń za pomocą chwilówek.

Kim są przedstawiciele pokolenia HENRYKów?

HENRYkowie (High Earner Not Rich Yet) są nieznaną dotąd, a ściślej rzecz ujmując niezdefiniowaną grupą społeczną, która mimo zarabiania dobrych pieniędzy często potrzebuje dodatkowego wsparcia finansowego. Są to najczęściej osoby zamieszkujące duże miasta, dobrze wykształceni, w przedziale wiekowym 26-45 lat. Tym co jest dla nich charakterystyczne jest ich podejście do otaczającego ich świata. Przedstawiciele HENRYKów są zaznajomieni z technologią i uważają, że w znacznym stopniu ułatwia ona codzienne funkcjonowanie. Ponadto, w większym stopniu niż inne grupy, przywiązują dużą wagę do finansów. Postrzegają je jako nieodłączny element „szczęśliwego życia”. Pieniądze pozwalają im na korzystanie z prywatnej opieki medycznej, wykupienie abonamentu sportowego, a także umożliwiają poszerzanie swoich kompetencji, np. uczęszczając na kursy i szkolenia, pokrywane z własnych środków.

Co to oznacza dla branży finansowej?

„Szczęśliwe życie” definiowane jest przez tę grupę nieco inaczej niż powszechnie przyjęto. Oznacza to jednak, że HENRYKowie nie stronią od zobowiązań finansowych. Zgodnie z raportem GFK posiada je 44% z nich, a niemal taka sama ilość z nich (45%) postrzega pieniądze jako niezbędny element „szczęśliwego życia”. Przywiązanie do finansów, wygodny tryb życia oraz zamiłowanie do technologii sprawia jednak, że są oni wymagającymi klientami. Choć wydają się być grupą podatną na reklamy, to zabiegi marketingowe muszą oddawać rzeczywistą wartość usługi, z której mają skorzystać. Co więcej, oczekują również obsługi na bardzo wysokim poziomie. Tylko wówczas możliwe jest pozyskanie oddanego konsumenta jakim jest HENRYk. Swego rodzaju „ideologia” wyznawana przez tę grupę społeczną sprawia, że chętnie korzystają oni z możliwości dawanych przez instytucje finansowe.

W szczególny sposób upodobali sobie chwilówki, którą można sfinalizować w sposób szybki i bez zbędnych przeciągania. Do jej zaciągnięcia wystarczy tylko urządzenie mobilne z dostępem do Internetu, a przez cały proces można przejść równolegle do zapoznawania się z ofertą kursów, na które HENRYk potrzebuje środków. Wzmożone zainteresowanie tej grupy społecznej usługami instytucji pozabankowych niejako wymusza również nieustanne doskonalenie swojej oferty. Ten aspekt jest jednak korzystny dla wszystkich klientów firm pożyczkowych.

Styl życia prowadzony przez HENRYków sprawia, że nawet stosunkowo duże dochody, które uzyskują mogą okazać się niewystarczające do sfinansowania swoich potrzeb. Tym samym chętnie korzystają z chwilówek, które umożliwiają im realizację stawianych sobie celów.