YouTube Facebook
Polożyczka oficjalny blog

Karnety na siłownię

Październik 2, 2018
Ciekawostki

Spis treści:

Moda na bycie fit zatacza coraz szersze kręgi, a nasza świadomość dotycząca zdrowego trybu życia jest coraz większa. Do kwestii dbania o sylwetkę podchodzimy w sposób holistyczny, w równym stopniu kładąc nacisk na dietę, pielęgnację, jak również ćwiczenia. Latem najczęściej biegamy lub jeździmy na rowerze. Jesienią, kiedy aura przestaje nas rozpieszczać, aktywność fizyczną na świeżym powietrzu zamieniamy na siłownię.

Zanim rozpoczniesz swoją przygodę z klubami fitness warto odpowiedzieć sobie na kilka najważniejszych pytań.

Jaki karnet na siłownię?

Na rynku dostępnych jest wiele abonamentów, a to na jaki się zdecydujesz zależy wyłącznie od Ciebie. Najpopularniejszym jest karnet open, który upoważnia do nieograniczonej liczby wejść na siłownię i udział w dowolnie wybranych przez Ciebie zajęciach.

Ponadto kluby fitness oferują karnety z pewnymi ograniczeniami. Ich koszt uzależniony jest od liczby i rodzaju zajęć, w których możesz wziąć udział, a nawet pory dnia, kiedy wejściówka obowiązuje. Przykładowo niektóre karnety ważne są tylko w godzinach popołudniowych, inne wyłącznie w weekendy.

Kupując karnet w konkretnej siłowni możesz korzystać z jej placówek na terenie całego kraju. Jednak czy warto się ograniczać? Na rynku dostępne są karty sportowe, które umożliwiają udział w zajęciach w nawet kilku tysiącach klubów fitness w całej Polsce.

Benefit, Multisport lub OK System przeznaczone są wyłącznie dla firm i ich pracowników. Warto zasugerować przełożonemu, aby wykupił takie abonamenty w ramach bonusów, premii lub nagród.

Jeśli chciałbyś nabyć taką kartę we własnym zakresie, z pomocą przychodzi karta Beactive, która przeznaczona jest dla klientów indywidualnych i umożliwia udział w zajęciach w 200 klubach fitness w całym kraju.

Podobnie jak w przypadku tradycyjnych karnetów, do wyboru masz różne opcje w postaci abonamentów open lub z ograniczoną liczbą wejść lub zajęć.

Ile kosztuje karnet na siłownię?

W zależności od wybranej opcji, zawartych w abonamencie zajęć, ilości wejść, a nawet miasta w którym siłownia się znajduje, za miesięczny karnet musisz zapłacić od 40 do nawet kilkuset złotych.

Abyś mógł kupić abonament dopasowany do Twoich indywidualnych potrzeb, bez nadwyrężania domowego budżetu, oferujemy zaciągnięcie krótkoterminowej —> POLOżyczki <—

Czego potrzebuję na zajęcia na siłownię?

Karnet to nie jedyny zakup, jakiego powinieneś dokonać przed pierwszą wizytą na siłowni. Najważniejsze jest oczywiście sportowe obuwie oraz strój. Panie powinny zaopatrzyć się w leginsy, sportowy stanik oraz bluzkę, panowie spodenki, a także T-shirt.

Szczególną uwagę zwróć na sportowe buty. Zadbaj o to, aby dobrze leżały na nodze i sztywno trzymały kostkę, co uchroni Cię przed kontuzjami.

Na Twojej liście zakupów musi się również znaleźć sportowa torba oraz ręcznik. Warto kupić także zegarek, który zmierzy liczbę spalonych kalorii, a także będzie monitorował Twoje postępy.

Sportowy strój to wydatek rzędu 400 zł, za buty zapłacisz ok 250 zł. Torba i ręcznik to kolejne 200 zł. Nie musisz jednak martwić się o pieniądze. Wszystkie Twoje wydatki pokryje krótkoterminowa —> POLOżyczka <—

Jakie zajęcia wybrać?

Tu nie ma uniwersalnej odpowiedzi. Wszystko zależy od celów jakie chcesz osiągnąć, ulubionych aktywności oraz stanu zdrowia. Jeśli masz problemy ze stawami zapisz się na pilates lub jogę, a jeśli jesteś zapalonym biegaczem wybierz bieżnię.

W obecnych czasach oferty siłowni obejmują nie tylko ćwiczenia na przyrządach, ale również szereg zajęć sportowych przeznaczonych dla konkretnej grupy osób np.  chcących spalić tkankę tłuszczową, wzmocnić mięśnie brzucha lub mało intensywne treningi dla seniorów.

Jeśli nie jesteś pewny, które z nich będą dla Ciebie najlepsze poproś o pomoc trenera personalnego. Taka osoba po przeprowadzeniu krótkiego wywiadu dotyczącego Twojego stanu zdrowia oraz określeniu celu jaki zamierzasz osiągnąć, nie tylko dobierze odpowiedni rodzaj ćwiczeń, ale także przygotuje specjalnie opracowaną dla Ciebie dietę. Co ważne, trener będzie dbać o to, czy prawidłowo wykonujesz wszystkie ćwiczenia, a także na bieżąco sprawdzi Twoje postępy.

Ile kosztuje trener personalny?

Godzinne zajęcia z trenerem personalnym to koszt w granicach 100 zł. Jest to wydatek, który z pewnością warto ponieść, aby mieć pewność, że wszystkie ćwiczenia wykonujesz w sposób prawidłowy, a także bezpieczny dla Twojego zdrowia.

Aby pieniądze nie stanowiły przeszkody w zatrudnieniu trenera, z pomocą przychodzi krótkoterminowa —> POLOżyczka <—

Jak ćwiczyć na siłowni?

Najważniejsza jest regularność. Pamiętaj jednak, aby nie ćwiczyć na siłowni codziennie. Twoje mięśnie potrzebują przynajmniej jednego dnia na regenerację. Trening rozpocznij od rozgrzewki, a zakończ go rozciąganiem.

Dokładnych wskazówek dotyczących liczby powtórzeń oraz kolejności ćwiczeń udzieli Ci trener.

Co jeść przed treningiem?

Zadbaj o to, aby posiłku nie jeść bezpośrednio przed ćwiczeniami. Pełny żołądek na pewno będzie powodował uczucie dyskomfortu podczas treningu.

Twój posiłek powinien zawierać zarówno węglowodany, które dodadzą Ci energii, jak również białka, wpływające pozytywnie na rozrost tkanki tłuszczowej. Idealne będą kanapki z żytniego pieczywa z twarogiem albo płatki owsiane z jogurtem.

Co jeść po siłowni?

Główny trzon posiłku zjedzonego po treningu powinny stanowić białka, które pomogą Ci zregenerować mięśnie. Znajdziesz je w jogurcie, kefirze lub jajkach. Na siłowni możesz również kupić specjalne koktajle proteinowe.

Pamiętaj, niezależnie od tego jak późno wykonasz trening, posiłek po nim jest wskazany. Ważne, aby zjeść kolację nie później niż dwie godziny przed snem.

Podsumowanie

Aktywność fizyczna to nie tylko piękna sylwetka, ale również kwestia zdrowia. Kiedy aura na dworze płata figle, nie warto z niej rezygnować. W obecnych czasach oferty siłowni są na tyle zróżnicowane, że podczas zimowych miesięcy śmiało mogą zastąpić ćwiczenia na świeżym powietrzu.

Z krótkoterminową —> POLOżyczką <— możesz wykupić dowolnie wybrany przez siebie karnet na siłownię bez obaw o swoja płynność finansową. Jej zaciągnięcie jest łatwiejsze niż zapisanie się do klubu fitness.