YouTube Facebook
Polożyczka oficjalny blog

Gdzie pojechać na Święta i Sylwestra?

Listopad 27, 2018
Ciekawostki

Spis treści:

Już tylko kilka tygodni pozostało do Świąt Bożego Narodzenia. Przed nami okres podejmowania wielu decyzji. Jakie prezenty kupić, kogo zaprosić na Wigilię, jakie potrawy przygotować na świąteczny stół?

Coraz częściej wśród dylematów pojawia się również kwestia tego, czy Boże Narodzenie spędzić w domu czy może wyjechać na święta. A jeśli tak, to dokąd? Wyjazdy świąteczne w góry czy nad morze? Sylwester 2018 w Polsce czy za granicą?

Nasze mamy i babcie przygotowania do świąt rozpoczynały już na początku grudnia. Generalne porządki, całe dnie spędzone w kuchni na przyrządzaniu świątecznych potraw. Dodatkowo zakup prezentów, dekorowanie choinki i milion innych różnych spraw, które uniemożliwiały cieszenie się atmosferą świąt. Dziś, aby uniknąć tej przedświątecznej gorączki, coraz częściej decydujemy się spędzić okres świąteczno-noworoczny poza domem. Takie rozwiązanie ma wiele zalet.

Przede wszystkim nie musimy martwić się o to, czy zdążymy wysprzątać dom, umyć wszystkie okna, zrobić zakupy i czy oby na pewno wystarczy nam czasu, aby przygotować dwanaście potraw. Wyjeżdżając na święta wszystko mamy przygotowane, więc ten czas możemy spędzić wyłącznie na odpoczynku w gronie najbliższych.

To również doskonała okazja do zmiany klimatu, oderwania się od codziennej rzeczywistości, nawiązania ciekawych znajomości, a przy okazji zwiedzenia nowych miejsc.

Dla najmłodszych to również możliwość zasmakowania wielu atrakcji. Kuligi czy wizyta świętego Mikołaja to tylko niektóre z nich. Ponadto hotele często oferują możliwość opieki nad dziećmi. Dla rodziców to doskonała okazja, aby chociaż przez chwilę pobyć sam na sam.

Ważną kwestią są również finanse. Mimo iż może nam się wydawać, że nie stać nas na taki wyjazd, nie jest to prawda. Pamiętajmy, że zostając w domu musimy przygotować  kolację wigilijną, często dla wielu osób, kupić choinkę, świąteczne ozdoby. Spędzając święta poza domem, nie tylko te wszystkie rzeczy otrzymujemy w pakiecie, ale często również dodatkowe atrakcje w postaci zabiegów SPA lub kuligów. Jeżeli porównamy wszystkie koszy, okazuje się, że taki wyjazd opłaca się bardziej niż pozostanie w domu.

Krótkoterminowa —> POLOżyczka <— online to dodatkowy zastrzyk gotówki nawet do 8000 zł przy RRSO wynoszącej 1968,24%, który umożliwi zorganizowanie idealnego wyjazdu na święta w dowolnie wybranym przez nas miejscu.

Dokąd wyjechać na święta?

Wyjazd świąteczny w góry czy nad morze? To jedno z pierwszych pytań, jakie zadajemy sobie, kiedy podejmujemy decyzję o spędzeniu świąt poza domem.

Tak naprawdę wszystko zależy od naszych preferencji. Ośrodki wypoczynkowe i hotele, niezależnie od lokalizacji, dla swoich gości przygotowują pełen wachlarz atrakcji, począwszy od kolacji wigilijnej, na wycieczkach krajoznawczych, zabiegach SPA i ogniskach kończąc. Jeżeli lubimy zimowe aktywności na świeżym powietrzu, szusowanie na stokach, z pewnością powinniśmy wybrać góry. Ponadto ośnieżone szczyty na pewno spotęgują magię świąt.

Natomiast miłośników relaksujących spacerów i tych którzy nie przepadają za dużą ilością śniegu z pewnością usatysfakcjonuje wypoczynek nad Bałtykiem.

Dokąd wyjechać na Sylwestra?

Pytanie o to, gdzie spędzić Święta Bożego Narodzenia to nie jedyny dylemat, jaki pojawia się pod koniec każdego roku. Równie ważną kwestią jest wyjazd sylwestrowy. Wszystkim nam bowiem zależy, aby tą wyjątkową noc przeżyć w wyjątkowym miejscu.

Mówi się, że jaki Sylwester, taki cały rok. Warto więc zadbać o to, aby był niezapomniany. Przełammy zatem rutynę i zamiast tradycyjnej domówki zdecydujmy się na wyjazd z partnerem lub grupą przyjaciół.

Sylwester w Polsce

Kraków, Gdańsk, a może Zakopane? Każde z większych miast co roku organizuje dużą sylwestrową imprezę. Odwiedzając jedno z nich mamy możliwość powitania Nowego Roku w szampańskiej atmosferze przy muzyce ulubionych artystów, a także zwiedzenia miasta, jego zabytków, oraz poznania atrakcji jakie oferuje.

Sylwester za granicą

Niesłabnącą popularnością cieszą się europejskie stolice. Czy jest coś bardziej romantycznego niż powitanie Nowego Roku wraz z ukochaną osobą pod wieżą Eiffla? A może kieliszek szampana wzniesiony w gronie przyjaciół na Moście Karola w Pradze? Istnieje nieskończenie wiele opcji i tak naprawdę tylko od naszych preferencji zależy, który kierunek wybierzemy.

Coraz częściej ostatnie dni starego roku spędzamy w ciepłych krajach. Pragnąc odpoczynku, a także uciekając przed niskimi temperaturami wyjeżdżamy do takich miejsc jak Egipt, Malta lub bardziej egzotycznie Emiraty Arabskie albo Malediwy.

Święta i Sylwester poza domem: jak znaleźć idealne miejsce na odpoczynek?

O tym, które z miejsc na spędzenie Świąt Bożego Narodzenia i Sylwestra będzie dla nas tym idealnym, decyduje wiele czynników. Ważne jest przede wszystkim to, z kim spędzamy ten czas. Inny kierunek wybierzemy jeżeli wyjeżdżamy z grupą przyjaciół, inne jeśli z partnerem lub dziećmi. Ważne jest również to, jak chcemy spędzić urlop, czy interesują nas dodatkowe atrakcje jak odnowa biologiczna lub karnety narciarskie, czy wolny czas chcemy organizować we własnym zakresie.

W sieci znajdziemy liczne strony z propozycjami wyjazdów świąteczno-noworocznych. Wystarczy wskazać nasze preferencje, a wyszukiwarka przedstawi listę ofert dopasowanych do naszych potrzeb. Możemy je łatwo porównać, stosując dowolne filtry takie jak długość wyjazdu, cena itp. Jeżeli nie mamy pomysłu dokąd wyjechać, dobrym pomysłem jest przejrzenie informacji na forach internetowych, na których możemy znaleźć inspiracje oraz co niemniej ważne opinie dotyczące konkretnych miejsc.

Podpytać możemy również znajomych. Być może bliskie nam osoby spędzały już święta i sylwestra w ten sposób i będą mogły nam polecić jakieś ciekawe miejsce.

Podsumowanie

W ostatnich latach coraz częściej zdajemy się dostrzegać zalety Świąt i Sylwestra spędzonych poza domem. Dzięki takiemu rozwiązaniu unikniemy stresu i pośpiechu związanego z przedświąteczną gorączką. Niezależnie od tego jaki kierunek wybierzemy, opłacenie dowolnie wybranego wyjazdu świątecznego umożliwi krótkoterminowa —> POLOżyczka <—

Tagi: