YouTube Facebook
Polożyczka oficjalny blog

Bierzesz pożyczkę? O tym powinieneś pamiętać!

Październik 25, 2017
Instytucje finansowe

Spis treści:

Pożyczka może okazać się odpowiednim rozwiązaniem, pozwalającym zachować płynność finansową. Mimo iż ich popularność bardzo szybko rośnie, a klienci cenią sobie szybkość i prostotę procesu ich zaciągania, warto pamiętać o kilku czynnikach.

Lekarstwo na finansowe kłopoty

W wielu wypadkach zaciągnięcie pożyczki może okazać się odpowiednią drogą do załatania dziur powstałych w naszym budżecie. Niewykluczone, że to jedna z najszybciej finalizowanych form finansowych zobowiązań. Instytucje ich udzielające wychodząc naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów skróciły do maksimum wszystkie formalności związane ze świadczeniem tej usługi. Należy jednak pamiętać, że zaciągnięcie pożyczki to poważna decyzja. Warto tym samym samodzielnie przeanalizować swoją sytuację i określić to, na czym najbardziej nam w związku z nią zależy. Dla jednych będzie to możliwość wydłużenia okresu spłaty, a dla innych pożyczenie jak największej sumy pieniędzy. Dopiero wówczas powinniśmy porównać dostępne na rynku oferty oraz wybrać najkorzystniejszą dla nas opcję. Analizując różne firmy powinniśmy zwrócić uwagę na koszty związane z pożyczką. Może się okazać, że instytucja rekompensuje sobie niskie oprocentowanie opłatą administracyjną lub odsetkami od opóźnienia spłaty.

Co nam będzie potrzebne?

Najszybszą drogą do otrzymania pożyczki jest jej zaciągnięcie przez Internet. Konieczne jest zatem założenie konta na stronie firmy świadczącej takie usługi. W tym momencie warto wspomnieć, że wiele z nich sprawdza konsumentów w bazach dłużników, np. w KRD. Są oni o tym oczywiście informowani, najczęściej w momencie składania dokumentów. Jasne staje się zatem, że do otrzymania pożyczki konieczne może się okazać posiadanie źródła dochodu, którego potwierdzeniem może być umowa – niezależnie czy jest to umowa o pracę czy zlecenie lub nawet zaświadczenie o pobieraniu stypendium (w przypadku studentów). O pożyczkę mogą wnioskować osoby z polskim obywatelstwem. Konieczne jest posiadanie rachunku bankowego, na który mają zostać przelane środki. Zanim to jednak nastąpi musimy wykonać przelew weryfikacyjny o niewielkiej wartości, zamykającej się przeważnie w złotówce. Potwierdza on zgodność danych osobowych, na które założono konto w banku z podanymi we wniosku. Z racji tego, iż cały proces odbywa się w Internecie konsument powinien mieć również aktywny adres e-mail, na który nadesłane zostanie potwierdzenie rejestracji oraz – zazwyczaj – decyzja odnośnie odmowy lub przyznania pożyczki.